طراحی کارت ویزیت : 7 نکته که باید در نظر داشته باشید

طراحی کارت ویزیت : 7 نکته که باید در نظر داشته باشید

حدود 10 ثانیه زمان خواهد برد تا مشتری شما تصمیم بگیرد که می خواهد سفارش خود را به شما بدهد یا ن ، ممکن است این موضوع نا عادلانه باشد ولی خب همه ما همیشه اول جلد یک کتاب را نگاه میکنیم. با این حال شما فقط یک فرصت دارید تا مشتری خود را تحت تاثیر قرار داده و آن را جذب کنید. خوشبختانه چند نکته هست که شما می توانید آن ها را رعایت کرده تا در جذب مشتری به شما کمک کنند ، مانند ساخت یک کارت ویزیت بسیار شیک و جذاب برای خودتان .

همیشه همراه داشتن چند کارت ویزیت با کیفیت از خودتان می تواند ایده خوبی برای کسب و کار شما باشد . بخصوص در زمان هایی که یک کنفرانس برگزار می شود می توانید بازاریابی خوبی برای کسب و کار خود انجام دهید . حتی می توانید وقتی یک رفیق قدیمی را در خیابان می بینید ، به او یک کارت ویزیت از کار خود بدهید و حتی ممکن است او هم اکنون بتواند برای شما به یک مشتری خوب تبدیل شود . همانطور که قبل تر گقته شد کارت ویزیت شما باید جذاب باشد و تاثیر خوبی در جذب مشتری داشته باشد . در ادامه ، در چاپ سعادت با ما همراه باشید تا نکاتی که باید برای طراحی یک کارت ویزیت در نظر داشته باشید را برای شما توضیح دهیم .

1. مشکل سایز بندی و استفاده از رنگ

بهتر است که ابتدا تصمیم بگیرید از چه سایز کارتی می خواهید استفاده کنید . می توانید ابتدا از پرینتر خود شروع کنید تا بفهمید که چه سایز کارتی را چاپ خواهد کرد و از چه نوع فایلی برای چاپ استفاده خواهد کرد. یکی از معمول ترین سایز کارت ها 84 میلی متر در 55 میلی متر می باشد . پس با توجه به این ابعاد ، فایلی که می خواهید شما روی آن کار کنید باید 1039 پیکس در 697 پیکسل باشد . به یاد داشته باشید که باید یک حاشیه برای برش در نظر بگیرید ، در ادامه در مورد این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد . حتما مطمعن شوید که تمام تصاویری که در طراحی کارت استفاده می کنید حتما حداقل 300dpi کیفیت داشته باشند تا چاپ کارت شما تار و نامشخص نباشد .

بهتر است به جای استفاده از فرمت RGB از فرمت CMYK استفاده کنید. عبارت CMYK مخفف اسم چهار رنع آبی ، ارغوانی، زرد و سیاه است که رنگ سیاه به عنوان تفاوت اصلی شناخته می شود و در چاپگر های رنگی مورد استفاده قرار می گیرد . CMYK یک مدل رنگ آمیزی کم هزینه است که با تولید یک پوشش از رنگ روی زمینه سفید کار میکند و باعث می شود تا سفیدی برگه کمتر شده و رنگ های مختلف به وجود آیند ، به همین دلیل از مدل های رنگ دیگر ارزان تر است .

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

مدل رنگی که این مق4اله با آن نوشته شده است از فرمت RGB می باشد ، این فرمت دارای سه رنگ قرمز ، سبز و آبی می باشد که هنگامی که با هم میکس می شوند رنگ سفید را به وجود می آورند ، تفاوتی RGB و CMYK به زبان ساده در این است که RGB در اصل رنگ نور ها می باشد و CMYK رنگ جوهر است ، برای همین تمام نمایشگر های ال ای دی و ال سی دی رنگ ها را با فرمت های RGB نمایش میدهند و بهتر است عکس هایی را کهع قرار است چاپ شوند را با فرمت CMYK رنگ آمیزی کرد. اگر که طراحی خواست برای چاپ کارت خود از فرمت RGB استفاده کند بهتر است که حتما یک بار چاپ آن را تست کند چون این نوع رنگ در صفحه نمایش ممکن است خوب نمایش داده شوند اما در چاپ ممکن است کمی تار و غیر واضح باشند و تغییر کنند .

2. ناحیه برش را آماده کنید

 

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

در صورتی که پس زمینه کارت شما سفید نیست شما باید یک حاشیه به عنوان ناحیه برش برای آن آماده کنید. آماده کردن ناحیه برش به معنی رنگ آمیزی یک حاشیه نازک در کنار کارت می باشد ، این حاشیه بعد از چاپ برش خورده و جدا می شود ، اما چرا با این حال باید آنرا رنگ کرد ، رنگ آمیزی این بخش برای این است که اگر تیغ برش کمی جا به جا شد حاشیه ای سفید دور کارت شما نیوفتد و کارت شما را خراب نکند . این حاشیه عموما با ذخامت 3 میلی متر در نظر گرفته می شود.(البته مقدار ذخامت این حاشیه به کمپانی هایی که می خواهند برای شما کار چاپ را انجام دهند بستگی دارد) زنگی که برای رنگ آمیزی حاشیه به کار می رود باید همرنگ خود پس زمینه کارت باشد .

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

3. از طرح های قاب استفاده نکنید

در واقع بهتره که کلا برای کارت ویزیت خود هیچگونه قابی در نظر نگیرید . ممکنه که قاب ها زیبا و شیک به نظر برسند اما این موضوع فقط در طراحی و کامپیوتر درسته ، اما هنگامی که کارت چاپ شد و آماده برش خورد شد ، شما به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که یک سمت با قابی بزرگتر برش خواهد خورد و قاب در سمت دیگر کوچکتر خواهد شد. تمام پرینتر هایی که کارت های ویزیت را چاپ می کنند عموما دارای دستگاه برش هم می باشند اما باید در نظر داشته باشید که برش هایی که میزنند حتی در بهترین مدل ها هم خطاهایی دارند که عموما از چند میلی متر هم بیشتر است ، پس احتمال خراب شدن قابی که در طراحی از آن استفاده می کنید زیاد است .

 

چیزی که در صفحه نمایشگر خود میبینید :

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

چیزی که ممکن است چاپ شود :

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

توجه کنید که زمانی که تیغ ها در حد چند میلی متر اشتباه می کنند چه اتفاقی می افتد، طرح کلی کارتی که شما طراحی کرده اید به طور کل عوض خواهد شد .

4. در طراحی خود از رنگ های مکمل استفاده کنید

سعی کنید از رنگ هایی جذاب و دلنشین استفاده کنید ، ترکیبی از رنگ های روشن می تواند کارت شما را در بین کارت های دیگر بیشتر نمایش دهد . شما میتوانید یک رنگ بخصوص را برای کسب کار خود انتخاب کنید و بیس کار خود را روی این رنگ بنا کنید، مانند فیس بوک که از رنگ آبی استفاده می کند و یوتیوب که از رنگ قرمز استفاده می کند.

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

ابزار زیادی در ایترنت برای طراحی و رنگبندی کارت های ویزیت وجود دارد. در وبسایت COLOURlovers شما می توانید یک رنگ را برای کسب و کار خود طراحی کنید و از مردم بخواهید تا به آن رنگ رای بدهند. این گزینه می تواند انگیزه خوبی برای شما باشد که همچنین ابزار کار مناسبی هم در اختیار شما قرار می دهد.

5. اطمینان حاصل کنید که متن نوشته شده در کارت خواناست

طبیعتا این موضوع یکی از موضوعات مهم و اصلی طراحی کارت است. مشتری های شما نباید برای خواندن آدرس ایمیل و یا شماره موبایل شما به چشم خود فشار بیاورند . نوشته کارت ویزیت شما باید با سایز فونت حداقل 8pt و با فونتی استاندارد و مناسب که قابلیت خوانایی مناسبی دارد نوشته شود. هر عددی کمتر از 8pt ممکن است که روی صفحه نمایشگر شما مناسب به نظر برسد اما در واقع در چاپ کارت بسیار کوچک و غیرقابل خواندن می باشد. اگر می خواهید می توانید بعضب اطلاعات مهم و یا نام خود و شرکت خود را کمی با فونت بزرگتر تایپ کنید تا جلوه بیشتری داشته باشند.

6. اطلاعات مهمی که از خود یا کسب و کار دارید را در کارت ویزیت خود جای دهید

سعی کنید تمام اطلاعاتی را که فکر می کنید برای مشتری هایتان می تواند جذاب یا مفید باشد را در پشت کارت خود درج کنید . ما تعدادی از این نکات را برای شما آماده کرده ایم که شاید به شما کمک کنند.

  • اسم و مشخصات – اسمی را که مردم و مشتری هایتان شما را با آن اسم می شناسند بر روی کارت درج کنید.
  • کاری که انجام می دهید – یادتان باشد کاری را که انجام می دهید در کارت خود ذکر کنید و یا حداقل رشته کاری خود را ذکر کنید.
  • اطلاعات تماس – شماره تماس ، ایمیل ، آدرس محل کار و آیدی های فضا های مجازی که شما در آن ها هستید را می توانید برای برقراری ارتباط مشتری ها با شما در کارت قرار دهید.
  • قرار دادن QR Code – کدهای QR می توانند به شما کمک زیادی کنند ، این کد ها در قالب یک مربع سیاه و سفید درست می شوند که می توانند متنی بزرگ را در خود جای دهند، زمانی که این کد ها را با گوشی های هوشمند اسکن می کنند مشتری ها می توانند تمام اطلاعاتی که در آن کد قرار داده اید را مشاهده کنند.

7. طراحی خود را در هر مرحله ذخیره کنید

بخش مهمی از کار شما ، ذخیره و در آخر استخراج تمام تلاش هایتان به صورت تعدادی فایل می باشد .

  • اطمینان حاصل کنید که تمام نوشته ها در آخر کار در جای مناسب و با فونت مناسب قرار گرفته باشند.
  • فراموش نکنید که باید خطوطی را که برای انجام طراحی روی کارت رسم کرده اید را پاک کنید
  • برای دریافت بهترین نتیجه بهتر است طرح خود را در قالب یک فایل PDF ذخیره کنید تا هم کیفیت آن تظمین شود و هم در چاپ آن مشکلی به وجود نیاید .
طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

خب بفرمایید شما تونستید اولین کارت ویزیت خودتون رو طراحی کنید . امیدوارم این مطلا برای شما مفید بوده باشه شما می توانید از بقیه مطالبی که در وبسایت ما قرار دارد استفاده کنید .

منبع : http://www.hongkiat.com

با ما در چاپ سعادت همراه باشید :

دانلود رایگان تراکت تجاری با اشکال هندسی سبز

دانلود کارت ویزیت مشکی بصورت رایگان