7 نکته در طراحی و چاپ کارت ویزیت شخصی مناسب

7 نکته در طراحی و چاپ کارت ویزیت شخصی مناسبReviewed by Adminseo on Oct 27Rating: 5.0

7 نکته در طراحی و چاپ کارت ویزیت شخصی

کارت ویزیت شخصی

کارت ویزیت شخصی

یکی از مهمترین تبلیغات هر شرکت و یا مغازه ویا دفتر خدماتی و غیره …همان کارت ویزیت است که در نگاه اول به کارت ویزیت در مورد کل کار قضاوت می شود .عدهای براین باورند که هر چه برای طراحی وب سایت و کارت ویزیت و بروشورهای شرکت خرج کنید عین سرمایه گذاری است چون مشتری را به راحتی جذب کرده و مشتری با اطمینان بیشتری خرید می کند و سفارش می دهد ،الته شرکت های بزرگی هستند که حتی یک کارت ویزیت ساده هم ندارند و یا از نوع خیلی ارزان و بی کیفیت آن تهیه کرده اند اما نمی شود این را ملاک قرار داد .امروزه مردم دوست دارند از داخل منزل و یا محل کار خود با فشار چند دکمه ی موبایل و یا کامپیوتر شخصی خودشان به راحتی وارد سایت شرکت شوند و تمام چیزهای فروشی و یا خدماتی آن کشور را چک کنند و به راحتی سفارش دهند .

دانلود کارت ویزیت حرفه ای و مدرن

اما امروزه بیشتر فروشندگان و یا کارهای خدماتی می دانند که کارت ویزیت شناسنامه و هویت کارشان است بنابراین سعی می کنند که انجام آن را به دست بهترین طراحان بدهند تا بتواند با روش های نوین شیک ترین و کامل ترین کارت ویزیت را ارائه دهد.طراحان کارت ویزیت ابتدا طرح های پیشنهادی را برای سفارش دهنده معرفی می کند وقتی طرحی تایید شد،نمونه ای از آن را می زند و در صورت تایید سفارش دهنده به چاپ انبوه می رسد .در چاپ یک کارت ویزیت درست و کامل و جذاب باید نکاتی را مد نظر داشت که ما در اینجا به چند تا از آن ها اشاره می کنیم.

نکاتی که باید برای چاپ یک کارت ویزیت کامل و شیک رعایت کرد :

1-اندازه ی کارت ویزیت شخصی

کارت ویزیت ها اندازه های مختلفی دارند اما اندازه ی متعارف آن حدود 2در 3.5 سانت است  یا 84 در55 میلیمتر است ،اما هر سفارش دهنده می تواند بسته به سلیقه ی خودش از سایزهای دیگری انتخاب کند ولی سایزهایی که اندازه ی کارت های بانکی هستند و در کیف پول جای می گیرند بیشتر مورد استقبال سفارش دهنده ها هستند.

دانلود فایل لایه باز تراکت قالب گزارش سالانه نارنجی

2- شکل کارت ویزیت شخصی

کارت ویزیت ها در انواع شکل ها چاپ می شوند واین به سلیقه ی شرکت سفارش دهنده و طراح است که کارت مربع باشد یا مستطیل و یا شکل دیگر .

3-طراحی کارت ویزیت شخصی

بهترین سایزی که می توانید در آن طراحی کنید 1039در 697 پیکسل است .برای اینکه کارتان کیفیت بالایی داشته باشد بهتر است حداقل 300 dpi باشد تا کیفیت بهتری داشته باشد .بهتر است طراحی کارت ویزیت براساس cmyk انجام شوند و تنظیمات برنامه اصلا روی rgb قرار ندهید .

4-رنگ کارت ویزیت شخصی

طراحان زبر دست برای طراحی یک کارت ویزیت از رنگ های متفاوت وزیبایی استفاده می کنند آنها حدودا از 4 رنگ به طور معمول در کارت ویزیت استفاده می کنند.وسعی میکنند لگو و آرم را به صورتی زیبا و برجسته طراحی کنند تا کارت به مراتب جذاب تر شود .

5- خوانا بودن نوشته های روی کارت ویزیت

یکی از مهمترین چیزهایی که در کارت ویزیت باید به چشم بخورد نوشته های روی کارت است که باید به راحتی خوانده شوند و از فونت هایی که نا خوانا هستند استفاده نشود .سعی کنید نام شرکت و شماره تلفن کمی بزرگتر باشند تا همه بتوانند آن را بخوانند .سعی شود رنگ زمینه و نوشته ها جوری نباشد که به هم سایه بدهند و نوشته ها قابل خواندن نباشند .

محتوای کارت ویزیت چه هستند ؟

6-مواردی که باید در کارت ویزیت نوشته شوند

مورد اول

در یک کارت ویزیت باید آدرس شرکت و یا مغازه و آدرس اینترنتی و وب سایت به درستی و کامل نوشته شود تا برای سفارش دهندگان و خریداران و مشکلی پیش نیاید

مورد دوم

که باید در کارت ویزیت ذکر شود ،تلفن تماس است که خریداران و سفارش دهندگان بتوانند به راحتی باشرکت تماس داشته باشند و از خرید خود مطمئن شوند .

مورد سوم

لگو است هر طراح می داند که کارت ویزیت بدون لگو اهمیت زیادی تدارد وبرای همین حتما لگویی در خور کار آن شرکت باید تهیه شود و در کارت طراحی شود

مورد چهارم

اسم شرکت مورد نظر که باید حتما به صورت درشت در کارت چاپ شود تا خریداران با آن اسم شرکت را بشناسند .

مورد پنجم

روشن شدن زمینه ی کاری بایک عکس و یا آرم و یا نوشته ای که در مورد زمینه ی کاری شرکت باشد توضیحی می دهیم.

دانلود رایگان تراکت کسب و کار در اندازه a5

7- ذخیره فایل طراحی کارت ویزیت

یکی از مهمترین کارها ذخیره ی فایل طراحی کارت ویزیت است که اگر ذخیره نشود تمام زحمات شما به باد خواهد رفت ،بهتر است فایل ها را به صورت لایه باز و یا با پسوندtiff ذخیره کنید تا کیفیت آن کم نشود .

نکته ها:

  1. هر گاه زمینه ی کارت ویزیت شما سفید رنگ نباشد حتما حاشیه ی امنی حدود3 میلی متر برای برش آن در نظر بگیرید تا کار خراب نشود وبه هیچ وجه اطلاعات را در قسمت برش ننویسید.
  2. عموما  برش دور کارت ویزیت به صورت لبه تیز و یا لبه گرد بریده می شوند که عده ای از روانشناسان براین عقیده اند که افراد جسور و دقیق از لبه ی تیز استفاده می کنند و افراد آرام و مهربان و هنری از لبه های گرد .
  3. سعی کنید اصلا از حاشیه گذاری در کارت ویزیتتان استفاده نکنید چون با احتمال خطایی که در کارت ویزیت ها است در برش نهایی کار زیبایی ندارید.

منبع :websima.com

ممنون از اینکه با ما همراه بودید.