طراحی کارت ویزیت چگونه است : 10 نکته مهم که باید قبل از طراحی بدانیم

10 نکته مهم در طراحی کارت ویزیت

همچنان که استفاده از کاغذ در دفاتر کار رو به کاهش است ، اما طراحی کارت ویزیت هنوز هم یکی از عناصر مهم در هر بیزینس و کاری می باشند و استفاده از آنان بسیار وسیع است . اگر کارت ویزیتی ندارید که بتوانید آنرا به مشتریان یا همکاران احتمالی خود بدهید ، شما دارید بازاریابی خود را مختل می کنید .

تمام کارت های ویزیت به یک شکل نیستند . اما ما در جهانی زندگی می کنیم که در آن هر کسب و کار متوسطی می تواند کارت های خود را طراحی و چاپ کند . این کارت ها وزن کمتری دارند و معمولا در آن ها از clip art استفاده می کنند تا با کسب و کاری که می خواهند برای آن تبلیغ کنند ، ارتباط برقرار کنند .

بسیاری از کارت های ویزیت ضعیف طراحی می شوند . این یک چالش و یک فرصت است : برای برجسته کردن کسب و کار شما نیاز به یک طرح فوق العاده عالی دارید تا به شما کمک کند که خودتان را از بقیه متمایز کنید.

اگر شما می توانید آن را لمس کنید و احساس راحتی در دست خود داشته باشید ، در مسیر درستی قرار گرفته اید . اگر بتوانید یک کارت موثر ایجاد کنید ، می توانید مشتری های کسب و کار خود را نسبت به رقبای خود افزایش دهید .

خب بعد از این حرف ها برسیم به 10 عدد از مهم ترین نکته هایی که باید در طراحی کارت های ویزیت آن ها را در نظر داشته باشید و آن هارا باید رعایت کنید :

 

1:  اصول طراحی اولیه را به یا داشته باشید

 

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

ممکن است که برای خیلی ها کاملا مشخص باشد ، اما لازم به ذکر است که یک کارت ویزیت یک محصول چاپی است . از این رو ، اصول اساسی طراحی مبتنی بر چاپ روی کاغذ هم برای کارت های ویزیت اعمال می شود:

  • تمام جزئیات را حدود 5 میلی متر از کناره های برگه فاصله دهید
  • کیفیت چاپ را روی 300 نقطه در اینچ تنظیم کنید تا کیفیت تصاویر حفظ شود
  • اطمینان حاصل کنید که برای تایپوگرافی خود حداقل اندازه مورد نیاز را حفظ کنید تا خوانایی آن مشکل نباشد
  • شما می توانید CMYK طراحی کنید مگر اینکه شما به طور انحصاری با نقطه های رنگی کار می کنید

بسیاری از طراحان متوجه می شوند که استفاده از یک طرح شبکه ای Grid کمک زیادی به طراحی می کند ؛ زیرا این امر می تواند به شما در دستیابی چینش مناسب اطلاعات کمک کند و همچنین اطمینان حاصل شود که هماهنگی که شما صورت داده اید به گونه ای صحیح شکل گرفته است .

 

2: درون محدودیت های موجود خلاقیت بخرج دهید

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

چند اندازه استاندارد برای کارت های ویزیت وجود دارد ، بسته به اینکه شما در کدام کشور هستید ( شاید به این دلیل که اندازه کیف پول نیز در کشور های مختلف کمی متفاوت است ). یکی از ابعاد استاندارد برای کارت های ویزیت  55 × 85 میلی متر است ، البته ابعاد بسیار مختلفی در فضای اینترنتی معرفی می شود .

حتی اگر فقط یک صفحه کوچک هم داشته باشید ، هنوز هم می توانید خلاقیت خود را با فضای موجود هماهنگ کنید . با در نظر گرفتن اطلاعات کلیدی که می خواهید کارت ویزیت آنها را برای شما شامل شود ، که معمولا نام ، شماره تلفن و آدرس ایمیل است ، شروع کنید ، سپس طراحی خود را در اطراف ارائه این اطلاعات به روش خلاقانه انجام دهید .

 

3: از اشتباهات رایج ، اجتناب کنید

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

برخی از مشکلات رایج در طراحی کارت های ویزیت وجود دارد که شما باید از آن ها آگاه باشید . اولین و واضح ترین آن این است که اطمینان حاصل شود که محدوده رنگ دهی چاپ شما به وسیله چاپگر شما مشخص شده باشد . این مقدار معمولا 3 میلی متر است ، اما می تواند تا 5 میلی متر هم در بعضی از مدل ها هم باشد ، بنابراین بررسی کنید !

همانگونه که مهم است حاشیه ها را مقداری فاصله دهیم تا در چاپگر به صورت درست و کامل چاپ شوند ، این هم مهم است که بعد از چاپ کارت ها به درستی برش بخورند چون که در صورتی که کوچکترین اشکالی در برش باشد کاملا مشخص است و از ارزش آن کاریت ویزیت کم خواهد کرد .

 

4: پشت کارت را بصورت ویژه طراحی کنید

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

یک راه فوری برای افزایش تاثیر به کارت ویزیت شما، استفاده از یک پشت کارت خاص است . اتمام ویژه شامل مواردی از مسدود کننده از طریق فویل ، رنگ آمیزی با اشعه ماوراء بنفش و استفاده از فلزات می باشد و می تواند هزینه های قابل توجهی برای چاپ شما اضافه کند. با این حال، آنچه که آنها ارائه می دهند این است که کارت خود را لمس، بصری چشمگیر و به یاد ماندنی تبدیل کنید .

پرینتر های مختلف گزینه های متفاوتی برای چاپ پشت کارت ها دارند پس بهتره راهنمای پرینتر خودتان را بخوانید تا متوجه شوید چه گزینه ها و آپشن هایی دارد و اگر هم پرینتر شما از نوع رنگی های معمولی می باشد و طرحی خاص ندارد اصلا ایرادی ندارد که طرح خود را به چاپخانه ای دیگر بدهید تا آن را برای شما چاپ کند .

 

5: کارت خود را برش دهید

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

یکی از راه های مهم نحوه برش کارت می باشد ، شما باید بتوانید کارت ها را بدون خراب کردن و بدون جای گذاشتن ذرات اضافی به کارت ها آنها را برش دهید . شما می توانید برای زیبایی بیشتر کارت های خود از تیغ های قالبی استفاده کنید مثلا تیغه هایی وجود دارند که گوشه های کارت را برای شما به صورت خیلی مرتبی گرد می کنند . حتی شما می توانید کارت هایتان را به اشکالی غیر متقارن برش دهید ، اگر که فکر می کنید که طرحتان جذاب می شود البته …!

درست کردن قالب برای اولین استفاده بسیار گران قیمت می باشد ولی برای بار های بعد هم می توان از همان استفاده کرد ، باید گفت که پرینتر های جدید به آپشن برش لیزری مجهز شده اند تا همان در مرحله چاپ کارت ها را با لیزر و با بهترین کیفیت برای شما برش دهند . با برش لیزری در پرینتر ، در وقت و هزینه شما صرفه جویی خواهد شد .

 

6: از طرح ها و مواد اولیه غیر معمول استفاده کنید

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

اکثر کارت ویزیت ها روی کاغذ و مقوا چاپ می شوند . این مدل به صرفه ترین مدل می باشد هم برای شما هم برای مشتری ها اما اگر بخواهید کمی خلاقیت بیشتری به خرج دهید با استفاده از مواد اولیه غیر معمول شما می توانید کارت های جذابی بسازید ، مثلا با چاپ روی کارت های پلاستیکی و یا فلزی و یا چوب و حتی روی مواد خوراکی .

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

در نظر داشته باشید که کارت های شما باید کوچک باشند و جنس آنان به گونه ای باشد که به راحتی در جیب شلوار یا جای کارتی ها قابل حمل باشد ، اما با بخرج دادن کمی خلاقیت کارت های شما کاملا از بقیه کارتهای بازار متفاوت خواهند شد .

 

7: به کارتتان ارزشی غیر از یک کارت ساده بدهید

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

یکی از مشکلات کاغذ این است که همه جا است . بعضی افراد از تمام کاغذی که می توانند به دست بیاورند استفاده خواهند کرد که باعث به وجود آمدن کوه هایی از کاغذ بی مصرف می شود ، البته بعضی دیگر از افراد بیشتر مراقب می باشند به محض اینکه وقتشان آزاد شد مواد و کاغذ های اطراف خود را بازیافت می کنند . برای جلوگیری از بازیافت شدن کارتتان و همچنین انباشته شدن آن در گوشه ای و بدون استفاده کارت خود به گونه ای طراحی کنید که فراتر از یک کارت ویزیت ساده باشد.

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

کارت های بالا مثال های خوبی می باشند ، کارتی که می توان از آن به عنوان یک جای کیلیپس استفاده کرد و یا می تواند تبدیل به یک صندلی کوچک و زیبا برای موبایل شما شود . همچنین کارتی که اگر 4 روز آن را در آب قرار دهید ، سبز می شود و گیاهی درون آن رشد خواهد کرد . این کارت ها ممکن است در آخر دور ریخته شوند ولی مطمعنا بیشتر از کارت ویزیت های معمولی استفاده می شوند و خیلی بیشتر از کارت ویزیت های معمولی دیده خواهند شد .

 

8: نکته اول

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

اگر می خواهید که کسب و کار طراحی کارت را راه اندازی کنید اولین کاری که باید انجام دهید طراحی کارت ویزیت برای شرکت خودتان می باشد .

 

9:نکته دوم

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

کارت قدیمی را که طراحی کردید و یا پوشش هایی را که دیگر استفاده نمی کنید و به کار نمی آیند را بازیافت کنید تا محیط اطافتان برای طراحی خلوت تر شود و خلاقیت کارتان هم افزایش یابد .

 

10:نکته آخر

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

اثر هنری خود را بعد از اتمام طراحی یکبار دیگر چک کنید ، از زاویه ای دیگر به آن نگاه کنید در مورد آن از دیگران هم نظر بخواهید ، اگر آنرا برای یک مشتری طراحی کرده اید از مشتری نظرش را بپرسید تا بعدا مشکلی پیش نیاید . هیچ چیز سخت تر از آن نیست که بعد از چاپ و فروش کارت ها مشتری آنها را بخاطر یک اشتباه تایپی در طراحی ، به مغازه شما برگرداند .

 

منبع : http://www.creativebloq.com

 

با ما در چاپ سعادت همراه باشید :

چاپ کارت ویزیت و تراکت و سربرگ و فاکتور در زعفرانیه

چاپ کارت ویزیت و تراکت و سربرگ و فاکتور در جنت آباد

 

تماس فوری باما