سربرگ2019-01-28T13:19:11+03:30

چاپ سربرگ آنلاین ، فوری و ارزان

برای چاپ سربرگ با کیفیت و ارزان و تحویل سریع با چاپ سعادت همراه باشید. از دیگر خدمات چاپ سعادت می توان به چاپ کارت ویزیت و چاپ تراکت اشاره کرد.

چاپ سربرگ آنلاین فوری و ارزان

چاپ سربرگ آنلاین فوری و ارزان

سربرگ برگه ای می باشد که اغلب در اندازه های A4 و A5 تولید می شود و برای انجام کارها نامه نگاری ادارات و دستگاه ها یا افـراد حقیقی مورد بهره گیری قرار گرفته می شودل.

سربرگ یکـی از بخش های با ارزش اداری یا همـان اوراق اداری حساب می شود . در واقع سربرگ معرف هویت یک سازمان یا اداره می باشد چون مبادلات و مکاتبات رسمی از این طریق صورت می گیرد پس طراحی آن خیلی با ارزش می باشد.

در سربرگ بطور کلی این المان ها اهمیت ثابت و ضـروری دارند:

۱- لوگو و عنوان:

محل قرار گرفتن آرم و عنوان در بالای سربرگ اجرا  می گردد، این مورد به خاص در سربرگ های ادارات دولتی بعنوان یک اصل رعایت می گردد. چنان چه در دیگر مسائـل طراح خواهـد توانست با دقت به روحیه و محدوده ی کار سفارش دهنده، محل مناسب برای قرار گرفتن آرم و عنوان را مشـخص نماید .

در نظـر بگیرید که محل قرارگیری آرم نبایستی لطمه ای به کاربری مهـم سربرگ (ضرورت نگارش نوشته بر روی آن) وارد نماید.

ابعاد لوگو چنان چه متأثر از شکل گرافیک آن توانایی کوچک و بزرگ شدن خواهد داشت ولی معمـولا محدوده ای میـان 5 تا 15 سانتی متر مربع را به خود اختصاص خواهـد داد.

نکته با ارزشی که در درج عنوان می بایست رعایت گردد، محل قرار گیری عنوان بوده که  بسته به ظاهـر کلی سربرگ قابل تعریف می باشد؛ ولی قرار گیری عنوان در بالای نشانه فرضی دور از ذهن می باشد. نوع قلمی که برای عنوان بهره گیری می گـردد می بایست با گرافیک آرم و محدوده کار مالـک آن متناسب باشد.

۲- اطلاعات و نشانی ارتباط در سربرگ:

روش چیدمان نوشتار نشانی تحت تاثیر دیگر عوامل بصری، خواهـد توانست چپ چین، راست چین، وسط چین و یا  حتی چیدمانی نامنظم و ساختـار شکن داشته باشد.

اما نکته با ارزش این می باشد که فونت در نظـر گرفته شده برای نشانی و اطلاعات ارتباط به اندازه و قابل خواندن باشد. از بهره گیری از افکت های گرافیکـی در انجام آن به شدت دوری کنید.

۳-عناوین مثل تاریخ، شماره، پیوست در سربرگ:

اغلب در سمت چپ و با فونت کوچک تر درج می گردند.

۴- رنگ سربرگ:

در طراحی گرافیکـی سربرگ می بایست دقت داشت زمینه  سربرگ (بکگراند) حتی ال امکان بـدون رنگ باشد، چون در صورت نداشتن رعایت این امر، در زمان رونوشـت گرفتن یا فرستادن سربرگ توسـط فکس، زمینه ی نسخه ی تکثیر شده، سیاه و بـدون کیفیت و کاربرد خواهد بود.

ضمناً متن های نوشته شده در یک سربرگ با رنگ پس زمینه اغلب خوانایی ضـروری را در بر نخواهد داشت.

گرافیک اجرا شده برای سربرگ می بایست به شکلی باشد تا اشکالی برای نگارش متن و مطالعه آن ایجاد نکند. نهایتاً بسته به مقوله و محدوده کار و ضمناً نظـر سفارش دهنده، محدودیت های ذکر گردیده توانایی کمرنگ شدن دارند و طراحی سربرگ هایی با قطع های گوناگـون و گرافیک متنوع میسر خواهد بود.

ضمناً عناصر بصری تزئینی دیگر که بنا بر ست اداری در نظـر گرفته شده در طراحی سربرگ قابل اجرا می باشند.

۵-رعایت کردن حاشیه در سربرگ:

عناصری که در سربرگ قید خواهند شـد از حاشیه های سربرگ فاصله ضـروری را داشته باشند (این حاشیه ها از یک سانتی متر پایین تر نخواهند بود)

۶- جنس کاغذ سربرگ چگونه باشد:

کاغذ در نظـر گرفته شده برای سربرگ اغلب تحریر ۱۰۰ گرم می باشد.

۷- طرح سربرگ چگونه باشد:

طرح سربرگ می بایست با نوع کار هر سازمان یا اداره ای دقیقا منطبق باشد. بهره گیری از رنگ سازمانی و المان هایی که قبلا مشـخص شده اند در طراحی سربرگ خیلی اثر گذار می باشند .

۸- فونت (قلم) در سربرگ:

فونت (قلم) های  بهره گیری شده در طراحی سربرگ اغلب میـان 10 تا 14 پوینت گزینش خواهد شد. می بایست مد نظر داشته باشید چنان چه سربرگ شما در کاغذ A5 طراحی می شود ، این انـدازه از فونت (قلم) را نبایستی کوچک نمایید . بزرگی و کوچکی نوشتار در سربرگ های A4 و A5 با هم تفاوتی نمی کنند.

حد A5 سربرگ:

قطع (A5 (8/14 × 21 سانتی متر بعد از قطع A4 در اولویت طراحی قرار دارد. اغلب این قطع سربرگ برای مکاتبات داخلی و یا نوشته های کوتاه مورد بهره گیری قرار می گیرد. می بایست دقت داشت چنان چه ابعاد سربرگ های A5 نصف سربرگ های A4 می باشد اما نبایستی عناصر بصری را هـم به این نسبت کوچک نمود، چـرا که می بایست بطور دقیق و درباره گزینش قلم نوشتار و ابعاد عناصر بصری انجام گیرد. نحوه گرافیک سربرگ در قطع های مختلف، اغلب برابر می باشد و فرق زیادی با همدیـگر ندارند.

چند نکته مهم دربـاره طراحی سربرگ ویـژه و زیبا

یک سربرگ زیبا توانست نقش بسزایی در موفقیت مـارک شما ایفا نماید . میـان یک سربرگ آسان و یک سربرگ با طراحی خیره‌کننده و زیبا فرق بسیار بیشتری وجود دارد. یک سربرگ خوب می‌تواند یک فرصت و تبلیغ برای شرکت شما باشد. به گونه ای در نگاه اول می‌تواند در دل مشتریان شما جای خود را باز نماید . در ادامه این مقاله با روش‌هایی برای طراحی سربرگ آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

آسان کار کنید

یکـی از رازهای با ارزش در طراحی سربرگ این می باشد که تا می‌توانید آن را آسان نگه‌ دارید. به یاد داشته باشید که سربرگ یک نامه اداری می باشد که فقـط برای انتقال نوشته های اداری بهره گیری می گردد. پس لازم و ضـروری می باشد که نامه، ظاهری زیبا و در عین حال اداری داشته باشد. در انتها می بایست در نظـر داشته باشید که طراحی شما، ویترینی برای مشتریانتان می باشد اما ضـروری نمی باشد برای جلب دقت آن‌ها بیشتر از میـزان کوشش نمایید.

نرم افزار مناسب انتخاب نمایید

می‌توان نرم‌افزار فتوشاپ را برتریـن و کاربردیترین نرم‌افزار در حوزه طراحی دانست ولی نرم‌افزارهای تخصصی دیگری هـم وجود دارد که کار را برای طراحان آسان ‌تر می نمایند. در صدر این لیست می‌توان به نرم‌افزارهای «Illustrator» و «InDesign» اشاره نمود. کار با هر دوی این نرم‌ افزارها خیلی راحـت و کاربردی است.

برخلاف فتوشاپ، این نرم‌افزارها حاوی کیفیت‌های مختـلفی برای چاپ می باشند که به آسانـی خوهید توانست سربرگ با کیفیت دلخواه خود را تولید نمایید.

چاپ انواع سربرگ شرکتی

اطلاعات سودمنـد را در سربرگ درج نمایید

همیشه لازم نمی بـاشد همـه اطلاعات شرکتتان را در سربرگ پیاده نمایید. برای اینکار به کاربرد و استفاده‌ی خود از سربرگ توجه کنید. چنان چه از این نامه برای ارتباط‌های نه چندان با ارزش و نامه‌نگاری‌های روزمره بهره گیری می‌نمایید ، خواهید تواسنت تنها اطلاعات با ارزش ارتباط را در آن درج نمایید. ولی چنان چه مخاطبان شما در فرستادن نامه، اشخاصـی می باشند که ممکن تنها یک فرصت برای برقراری رابطـه  و جلب توجه‌شان داشته باشی، لازم و ضـروری می باشد که در این شرایط، همـه اطلاعات ارتباط کاربردی را در آن سربرگ قید نمایید . اطلاعاتی از قبیل شماره فکس، شماره ارتباط ، آدرس ایمیل و شبکه‌های مجازی خواهند توانست در نامه سربرگ قید گردد.

چاپ انواع سربرگ

سربرگ‌ ها انـدازه مناسب داشته باشند

این نامه‌ها اصولا برای کارهای اداری و پرینت نمودن نوسته های تایپی بر روی آن‌ها طراحی شده‌اند. پس ضـروری می باشد تا گونه ای طراحی گردند که بتوان آن‌ها را در دستگاه‌های پرینتر اداری قرار داد و نوشته مورد نظـر خود را بر روی آن چاپ نمود. چنان چه انـدازه کاغذ بیرون از سایز‌های نرمال باشد برای چاپ آن طبیعتا مجبور به بهره گیری از دستگاه‌های غیرمعمول خواهیم شد و این کار هزینه‌ برمی باشد.

سربرگ می بایست بیان‌ کننده برند شما باشد

در طراحی سربرگ اطمینان حاصل نمایید که اسم تجاری شرکت شما بطور معین در سربرگ نمایان باشد. این نکته تنها دربـاره لوگو شرکت صدق نمی‌کند چـرا که رنگ شاخصی که برای شرکت خود گزینش نموده اید، فونت (قلم) نوشته‌ها و عکس های درج گردیده، تمام می بایست ضمناً بر طبق محتوای مـارک شما باشند.

چاپ سربرگ فوری

به سربرگ خود جلوه‌های خاص بیفزاید

راه‌های بیشـتر وجود دارد که سربرگ شرکت خود را به یک سربرگ ویـژه و گوناگـون مبدل نمایید . یکـی از راه‌های آسان و جالبی که ما به شما توصیه می نماییم بهره گیری از «جوهر UV» بر روی سربرگ می باشد که بیرون از طیف نور مرئی می باشد. خصوصـیت این جوهر گونه ای می باشد که با چشم غیرمسلح قادر به مشاهده این جوهر نیستیم. ولی در نظـر داشته باشید برای این کار ضـروری می باشد لوگو یا نوشته‌ای که چاپ می‌نمایید جز نوشته و اطلاعات مهم شما نباشد چون شانس دارد برای هرکس توانایی دیدن این جوهر‌ وجود نداشته باشد.